Меню

Документи

Звіт про проведення виховних заходів
до Дня пам′яті жертв Голодомору в Україні


В листопаді 2023р. в комунальному закладі освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (директор Юрій ПЕДАН) відбулись виховні заходи, які покликані познайомити дітей глибше з проблематикою подій минулих років, передумовами, причинами та наслідками голодоморів в Україні.


Вихованці гуртків “Писанкарство” написали писанки з символами землеробства та хліба, обговорювали, чому так важливо виростити та зберегти добрий врожай. Чому так важливо пам’ятати про страшні події, які відбулися в першій половині ХХ століття. Що таке “геноцид” та причини знебожіння селян. Внаслідок спланована конфіскація в селян зернових та всіх інших продуктів харчування, включаючи малопридатні та непридатні до споживання сурогати їжі. Написали писанки з колоссям, які збереглися у наукових збірках, у альбомах с замальовками давніх писанок. Перша збірка Анатолія Семенцова “Писанки Черніговщини”, друга - збірка “Писанки” Черкащини Вадима Мицика та Олександра Фісуна.


Пам’яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським тоталітарним режимом у 1932-1933 роках, пам’яті тисяч українських сіл і хуторів, які щезли з обличчя землі після найбільшої трагедії ХХ століття, була представлена відео-презентація за посиланнням http://surl.li/nptwv


На вшанування світлої пам’яті жертв голодомору в Україні 1932 - 1933 роках був запропонований майстер-клас у вигляді презентації по виготовленню “Колосока пам’яті”за посиланням http://surl.li/nptxo


Юннати філії комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” “Шафран” провели виховний захід “Запалимо свічу пам'яті” за посиланням http://surl.li/nptxg


У цей день – 25 листопада о 16.00 долучилися до Загальнонаціональної хвилини мовчання. Згадали про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів. Запалили свічку пам’яті у своєму вікні на знак скорботи за загиблими та віри в перемогу України.


Всі матеріали висвітленні у групі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” у Facebook та за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/1hsSKgxPj4NsUNQZRS_SNtExluPz3sa4P?usp=drive_link


Підготували керівники гуртка
комунального закладу освіти                                           Лілія РАДЗІКОВСЬКА
“Обласний еколого-натуралістичний центр                    Олена НЄМКОВА
дітей та учнівської молоді” та філії “Шафран”                Ольга НІКОЛАЄНКОВА

Участь в обласному заході
“Нематеріальна культурна спадщина Дніпропетровщини”


Педагоги комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Юрій Педан) 21.11.23 взяли участь в обласному заході на тему “Нематеріальна культурна спадщина Дніпропетровщини”.


Організаторами заходу виступили: управління з питань культури та спорту Дніпропетровської обласної ради та комунальний заклад вищої освіти “Дніпровська академія неперервної освіти” Дніпропетровської обласної ради (далі - КЗВ “ДАНО”ДОР).


На початку заходу учасників привітали Віктор СИЧЕНКО, ректор КЗВ “ДАНО”ДОР та Лілія ГИРЕНКО, начальниця управління з питань культури та спорту Дніпропетровської обласної ради, кандидатка наук з державного управління, голова громадського об’єднання “Жінки плюс”.


Вікторія ТИМОШЕНКО, майстриня петриківського розпису, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України, детально ознайомила учасників заходу з творчістю майстрів петриківського розпису.


У становленні Петриківського декоративного розпису важливу роль зіграла Тетяна Якимівна Пата, вона стала першим вчителем розпису у місцевій школі декоративного малювання, виховала цілу плеяду талановитих майстрів, які продовжували її справу. Послідовником її був Федір Савич Панко, який увібрав усе найкраще в творчості своєї наставниці. За 29 років викладацької діяльності він виховав більше ніж 300 учнів.


Учасників заходу також ознайомили з технікою виконання петриківського розпису, який є унікальним по своїй суті, показали, що зараз унікальний український орнамент активно використовують в архітектурі та дизайні. Якщо колись петриківський розпис можна було побачити лише на стінах сільських хат або ж на печі, то сьогодні він став незвичайною прикрасою в інтер’єрі сучасних квартир, кафе й ресторанів. Одним з найважливіших елементів нематеріальної культурної спадщини Дніпропетровщини.


З темою “Козацькі пісні Дніпропетровщини – від дослідження до визнання” ознайомила учасників заходу Ольга ГУСІНА, керівниця лабораторії фольклору та етнографії Дніпровської академії музики, художня керівниця фольклорного ансамблю “Калита” Дніпровської академії музики. Вона розказала про експедиційну діяльність ансамблю по селах області, зустрічі з художніми колективами та особистими виконавцями, які допомагали записати козацькі пісні Дніпропетровщини.


В кінці заходу перед його учасниками виступив фольклорний ансамбль “Калита”, який продемонстрував автентичне виконання цих пісень та підняв патріотичний настрій слухачів.


Фотозвіт за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1hJ25x1pKkbytgPVWAmjPAzF_4vx6SQrS?usp=sharing


Методист КЗО “ОЕНЦДУМ”    
Алла ІВАНУС

Сьогодні в Україні відзначається День гідності та свободи.


Його встановлено указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних подій у новітній українській історії - Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.


Гідність і свободолюбність стала передумовою шаленого спротиву українців у перші дні вторгнення 2014 та 2022 року. Саме ці якості нашої нації є визначальними у всьому світі. Пишаймося нашими здобутками та перемогами. Слава Україні! Слава Збройним силам України! Слава героям! Ми пам’ятаємо.


Відеоматеріал комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (директор Юрій Педан) розміщено за посиланням:
https://www.facebook.com/100001147605201/videos/1421024535293449/

 

Виїзна методична нарада

в філії Дніпропетровського обласного еколого-натуралістичного

центру дітей та учнівської молоді “Шафран”


Реалії нашого часу не дають можливості педагогам закладів освіти, зокрема позашкільних, зустрічатися в очному форматі на методичних заходах, які організовує і проводить на теренах Дніпропетровської області комунальний заклад освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Юрій ПЕДАН).


Протягом останніх років через небезпеку поширення короно вірусної хвороби, а в останній час через введення правового режиму воєнного стану в Україні КЗО “ОЕНЦДУМ” проводить семінари, практикуми, тренінги, круглі столи та інші заходи з підвищення кваліфікації в переважній більшості в дистанційному та асинхронному форматі. Проблематичними також стали методичні виїзди працівників закладу до освітніх установ громад регіону, які завжди були одним з основних форм роботи методичної ланки КЗО “ОЕНЦДУМ” як обласного координаційно-методичного центру.


Тому так приємно було провести чергову методичну нараду не в он-лайн режимі на екранах моніторів, а очно, на філії КЗО “ОЕНЦДУМ” “Шафран”, яка працює на базі Могилівської сільської ради Дніпровського району.


Участь у цьому виїзному заході взяли заступники директора, методичні працівники та педагоги КЗО “ОЕНЦДУМ”.


І навіть сигнали тривоги, які неодноразово лунали в цей день, не завадили колективам при спілкуванні обмінятися творчими думками, передовим досвідом роботи і позитивним настроєм.


На початку методичної наради завідувач філією “Шафран” Владислав Журавель презентував матеріально-технічну база закладу, до устаткування якої свого часу доклали значних зусиль керівництво КЗО “ОЕНЦДУМ” та Могилівської ОТГ. Сьогодні філія займає 3 кабінети в опорному закладі загальної середньої освіти громади.


Для проведення освітнього процесу педагоги філії постійно користуються навчально-методичною продукцією, виданою КЗО “ОЕНЦДУМ”: екологічними та антистрес розмальовками, плакатами серії “На допомогу керівнику гуртка та вчителю біології”, навчально-методичними посібниками серії “Еколого-натуралістичний вісник Придніпров’я” та інш. Ця друкована продукція, розрахована на різний віковий рівень дітей, використовується педагогами філії як при проведенні звичайних занять, так і при організації дослідницької роботи, виховних заходів, екскурсій тощо. Нові зразки навчально-видавничої продукції, переданої для використання колективу філії, презентувала Інна Майборода, заступник директора КЗО “ОЕНЦДУМ”.


Методист філії “Шафран” Вікторія Полога в своїй доповіді висвітлила досвід роботи закладу за темою “Національно-патріотичне виховання дітей та молоді в контексті соціалізації особистості в позашкільному освітньому просторі”, який розкриває плідну співпрацю колективу з провідними громадами району в напрямі проведення спільних заходів національно-патріотичної тематики.


В рамках надання методичної допомоги, а також обміну досвідом роботи педагоги КЗО “ОЕНЦДУМ” презентували учасникам методичної наради виступи за різноманітною тематикою:
“Оформлення документації керівника гуртка”;
“Використання редактора Canva у роботі керівника гуртка закладу позашкільної освіти”;
“Тематика науково-дослідницьких робіт зоолого-тваринницького напрямку для проведення з вихованцями різного вікового рівня”;
“Основи фотографування”;
“Активізація участі дітей та учнівської молоді в організаційно-масових заходах за еколого-натуралістичним напрямом позашкільної освіти”.


Наприкінці заходу учасники наради обговорили перспективи подальшої роботи в галузі позашкільної екологічної освіти, висловили свої пропозиції до планування роботи на наступний рік та побажання стосовно майбутньої скорої зустрічі вже в мирній переможній Україні.


Фотографії за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1PfOp4-shiujdqbLXydzrVge1Far9s5Sn?usp=sharing


Інна Майборода,
заступник директора
КЗО “ОЕНЦДУМ”

Інформація про участь у вебінарі
“Домашнє насильство – порушення прав людини,

що треба знати працівникам освіти”
(Дніпропетровська область)


30 жовтня 2023 року співробітники комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (директор Юрій ПЕДАН) прослухали всеукраїнський вебінар “Домашнє насильство – порушення прав людини: що треба знати працівникам освіти?” (лист департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації від 26.10.2023 № 7953/0/192-23 “Про надання інформації”) за сприяння департаменту освіти і науки облдержадміністрації. Спікером був Віктор Вальчук, радник Міністра соціальної політики України, національний експерт, тренер із запобігання та протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству, керівник правозахисної громадської організації “Велес”, член української гельсінської спілки.


Під час вебінару ознайомились з інформаційними статистичними даними щодо вчинення домашнього насильства в Україні; нормами чинного законодавства у сфері запобігання та протидії домашньому насильству під час воєнного стану; алгоритмом дій в разі виявлення постраждалої дитини; індикаторами прихованих форм вчинення насильства над дитиною; існуючими видами та формами насильства над дітьми; правами які має постраждала дитина; а також які існують спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству і що потрібно робити у разі виявлення факту вчинення домашнього насильства щодо дитини.


Інформація була подана логічно, системно, педагогічні працівники ознайомились з базовими знаннями щодо порушення прав людини та алгоритмом дій у таких випадках.


З матеріалами можна ознайомитись за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1Bv4qAHosXz_ygQ0T5DAmKwC3J0nsR9Hm?usp=sharing


Підготувала
завідувач відділу організаційно-масової роботи
комунального закладу освіти “Обласний еколого-
натуралістичний центр дітей та учнівської молоді”                           Надія ШПІТЬКО