Меню

Документи

Участь у координаційній експрес-нараді
Всеукраїнської дитячої спілки “Дитячий екологічний парламент”


01 жовтня Міністерство освіти і науки України, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (далі – НЕНЦ) та Одеський обласний гуманітарний центр позашкільної освіти та виховання (далі – ООГЦПОВ) організували та провели координаційну експрес-нараду Всеукраїнської дитячої спілки “Дитячий екологічний парламент” (далі – ДЕП). Тема координаційної експрес-наради: “Організація діяльності учасників Дитячого екологічного парламенту на 2024/2025 навчальний рік”.


У заході взяло участь близько 30 учасників з України.


З Дніпропетровської області у заході взяли участь педагогічні працівники та здобувачі освіти з:
- комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (директор Юрій ПЕДАН);
- комунального закладу “Міський еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді Марганецької міської ради Дніпропетровської області” (директор Олена ЧЕТВЕРИКОВА);
- комунального закладу “Дитячий екологічний центр” Кам’янської міської ради (директор Лариса ДОЛИНА).


З вітальним словом до учасників наради і побажанням нових ідей, цікавих, проєктів та натхнення членам спілки ДЕП звернувся Дмитро МАКОСІЙ, директор ООГЦПОВ.


У своїй вітальній промові до учасників наради Володимир Вербицький, директор НЕНЦ звернув увагу на різні екологічні проєкти, серед них: “Облік лелеки білого в Україні” та “Створення “Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста”. Також він запропонував багато цікавих ідей, які можна прийняти за “Дорожну карту дій Дитячого екологічного парламенту”.


Голова наглядової ради Всеукраїнської дитячої спілки “Дитячий екологічний парламент” Валентина ПОДЧИНОК поряд з привітанням і побажанням плідної роботи членам координаційної наради Всеукраїнської дитячої спілки ДЕП повідомила про останні заходи та напрацювання учнів Маяківського ліцею (Одеська область). Серед них: співпраця з Українським товариством охорони птахів щодо вивчення сипух, участь у конкурсі “Птах року”, охорона кажанів в рамках проєкту “Крила ночі”, тощо.


Президент Всеукраїнської дитячої спілки “Дитячий екологічний парламент” Ілля КОСТОВ представив План заходів Всеукраїнської дитячої спілки “Дитячий екологічний парламент” на 2024-2025 рр.


В обговоренні Плану заходів учасники розповіли про свої напрацювання:
- “Інтерактивна карта пожеж у Донецькій області”;
- “Проєкт замірів вуглекислого газу в повітрі населених пунктів Маяки та Біляївки”.


Учасники активно надавали свої пропозиції до плану дій ДЕП. Так, Аліса Ломакіна, член координаційної ради, вихованка комунального закладу “Дитячий екологічний центр” Кам’янської міської ради, запропонувала розробити серію плакатів та відео на тему наслідків війни для природних екосистем і організувати їх розповсюдження через соціальні мережі та інформаційні стенди закладів освіти. Члени ДЕП окреслили нагальні питання щодо роботи молодіжного парламенту і шляхи вирішення екологічних проблем сьогодення країни.


Вікторія КАЦУРАК, заступник директора НЕНЦ окреслила організаційні питання щодо подальшої роботи ДЕП.


Завершився захід розкриттям теми “GLOBE в Україні. Гідросфера” Оленою Ожован, к.б.н., доцентом, керівником гуртка ООГЦПОВ. Вона зазначила деталі щодо проведення досліджень водних об’єктів: вибору об’єкту та тематики дослідження, підготовки обладнання, відбору зразків, отримання показників, фіксації та обробки результатів, а також надання пропозицій.


Учасники експрес-наради з цікавістю прослухали цікаві доповіді, надихнулись спілкуванням з однодумцями, обговорили болючі проблеми сьогодення. Інформація була цікава та корисна і буде використана в подальшому для планування та реалізації нових цікавих проєктів.


Фотографії за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1mmZJe0gZHrFvnqnathvzyo-U2RcWIg7T?usp=sharing


Григор’єв Денис, завідувач відділу біології
та екології КЗО “ОЕНЦДУМ”

Інформаційні матеріали
до дня вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру


Щорічно 29 вересня в Україні проходять заходи, присвячені пам'яті жертвам Бабиного Яру. Цей день є важливим етапом у вшануванні пам'яті мільйонів людей, які загинули під час Голокосту та політичних репресій, що мали місце в Україні під час Другої світової війни.


Бабин Яр – це одна з найглибших трагедій світової історії, безмежно жорстокий злочин геноциду. Восени 1941 року нацисти безжально розстріляли тисячі євреїв, ромів, українців…


Трагедія Бабиного Яру – злочин безпрецедентної зневаги до людського життя, виплід ідеології ненависті, одна з пекельних трагедій Голокосту.


З метою вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру в гуртках комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Юрій ПЕДАН) та філії КЗО “ОЕНЦДУМ” проведені виховні години з вихованцями, керівником гуртка Лілією РАДЗІКОВСЬКОЇ підготовлені інформаційні матеріали щодо цієї пам’ятної дати, які  розміщені за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=LmEnL5Hm1N8


Рекомендуємо ознайомитись з матеріалами, підготовленими Українським інститутом національної пам’яті, що доступні за посиланням:
https://uinp.gov.ua


Пам’ять про жертв Бабиного Яру стікає кровʼю в ці дні, коли кров знову заливає нашу землю. Світ, що має такі незаживлені рани, має сьогодні нарешті об’єднатися проти людиноненависницької тиранії рішуче й без вагань.


Памятаймо.


Підготувала:
керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ”
Лілія РАДЗІКОВСЬКА

Участь колективу комунального закладу освіти
“Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді”
у обласному форумі до Дня позашкілля


25 вересня 2024 року в Дніпровській філармонії ім. Л.Когана відбувся обласний форум до Дня позашкілля. Саме в цей день в Україні відзначають День позашкілля. Саме навчання в творчих учнівських об’єднаннях дозволяє дитині виявити і розкрити свій потенціал, саме тут є добір найрізноманітніших технік методів і технологій, саме тут – виховання патріотичних почуттів. Результатами навчання в гуртках є не лише емоційне та психологічне розвантаження, а й самореалізація дитини – через участь у різноманітних конкурсах – та спілкування з однодумцями.


Обласні заклади позашкільної освіти були залучені до створення святкової виставки. Комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Юрій Педан) була підготовлена експозиція, яка розкривала напрямки та особливості роботи закладу.


Вихованці гуртків “Соломоплетіння”, “Флористика” та “Писанкарство” готували декоративні елементи, гуртківці вирощували овочі та фрукти у саду, декоративні рослини у відкритому і закритому ґрунті, плекали тваринок живого куточку та декоративних птахів зоо-ботанічного комплексу. Були представлені фото-роботи переможців обласного етапу всеукраїнського конкурсу “Моя країна – Україна”, а також мальовничі роботи обласного конкурсу “На кращого юного майстра народних ремесел” (малюнки, вишивка, декоративний розпис та різьба по дереву).


На обласному форумі зібрались педагоги-позашкільники з усієї Дніпропетровщини, вони мали змогу не лише поспілкуватись, поділитись досвідом, а кращі педагоги були нагороджені грамотами різних рівнів. До нагородження грамотами Департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної держадміністрації за еколого-натуралістичним напрямом були представлені педагоги з Дніпровської, Марганецької, Криворізької, Нікопольської, Павлоградської, Межівської та Могилівської громад області (філія КЗО “ОЕНЦДУМ” “Шафран”), а також 1 представник з КЗО “ОЕНЦДУМ”. Грамоти педагогам вручала Олена Ісаєва, заступник директора департаменту – начальник управління дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти.


Нажаль, не всі номіновані змогли приїхати на нагородження, через безпекову ситуацію у деяких регіонах області, пов’язану з військовим вторгненням рф на територію України.


Захід відбувся у дружній атмосфері, відвідувачі змогли за бажанням долучитись до майстер-класів, які підготували педагоги обласних закладів позашкільної освіти. В межах роботи виставки КЗО “ОЕНЦДУМ” презентував майстер клас “Патріотичний браслет” (плетення зі стрічок) та “Лялька-оберіг” (плетення з соломи), до яких жваво долучались педагоги. Окрім того, було облаштовано “Куточок релаксації”, де розміщено букетики з ароматичними травами (лаванда, м’ята, меліса), тварини – терапевти (папуги та хом’ячок), які притягували відвідувачів, і авторські розмальовки та олівці, які можна використовувати, щоб виплеснути негативні емоції на папір.


Інформація та фотоматеріали про участь у обласному форумі можна побачити в групі КЗО “ОЕНЦДУМ” у Facebook за посиланням:
https://www.facebook.com/share/p/bbrzGGkz27zKZ1Rd/


Інформацію підготувала
заступник директора КЗО “ОЕНЦДУМ”
Галина КРИКУН

Звіт
про участь команди комунального закладу освіти
“Обласний еколого-натуралістичний
центр дітей та учнівської молоді”
у фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу
з флористики та фітодизайну


З 24 до 26 вересня 2024 року Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді було проведено фінальний етап Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну “Квітковий оберiг”.


В рамках Конкурсу учасники змагалися в номінаціях: “квіткові килими” та “флорстична скульптура”. У конкурсі взяли участь 32 команди з 19 областей України.


Команда флористів комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Юрій Педан):
- Черняховська Єлизавета, вихованка гуртка “Флористика” (керівник Лідія Положій), учениця 8 класу комунального закладу “Середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 76” Дніпровської міської ради;
- Рубінова Марія та Середа Єлизавета, вихованки гуртка “Флористика” (керівник Ольга Лапіна), учениці 9 класу комунального закладу “Середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 140” Дніпровської міської ради.


Вони представили проєкт “Квiтковий оберiг – символ духовного коріння українського народу” в номінації “квіткові килими”.


Обереги – наші прадавні добрі символи-захисники, знаки віри у вище заступництво. Вишитий рушник, вишита сорочка, писанка, лялька, лелека, віночок, калина, верба, мальва, барвiнок, мак, чорнобривцi – без них важко уявити нашу Україну. Саме з оберегів, рідної домівки починається для кожного Батьківщина.


Для виконання композиції підготовлено спеціальний дерев’яний короб 120х120см. Його було заповнено піском, зволожено, вирівняно. Для виготовлення килима використані різноманітні квіти: чорнобривці, молодило, хризантема, агератум, айстра, різноманітні елементи з лози та декоративного листя рослин.


На килимі юннати виклали з квітів рушник - оберіг вірності й любові, традиційну українську хату, сплели тин з лози та виготовили мотанку з листя лілійника та тканини, яка символізує матір, яка чекає свого сина-захисника Батьківщини. Поряд з хатою тин, де квітують мальви.


Робота вихованців гуртка була високо оцінена членами журі конкурсу та посіла 2 місце.


Посилання на фото та відео:
https://drive.google.com/drive/folders/1968IXJ062OsYeBtGHVr-Py-rOZXhGjmt?usp=sharing 
https://youtu.be/PEg52QIB1Go


На фото відображено етапи створення композиції-килима, а переглянувши відео можна ознайомитись із захистом роботи.


Інформацію підготувала:

заступник директора
КЗО “ОЕНЦДУМ”
Галина КРИКУН

Участь делегації учнівської делегації Дніпропетровської області
у Всеукраїнському фестивалі патріотичних дій


Наприкінці червня в рамках літньої кампанії в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді МОН України (м. Київ) відбувся Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій ( далі - Фестиваль).


На захід приїхали учні з різних куточків України і презентували свою волонтерську роботу, результати національно-патріотичних дій під час українсько - російської війни за незалежність та територіальну цілісність нашої України.


Дніпропетровську область на даному заході представляли здобувачі освіти, переможці всеукраїнських конкурсів, вихованці комунального закладу позашкільної освіти “Еколого-натуралістичний центр” Павлоградської міської ради, учні ліцеїв № 12 та 17 Павлоградської міської ради; і вихованці комунального закладу позашкільної освіти “Центр творчості дітей та юнацтва “Сузір’я” Вербківської сільської ради, учні Кочерезького ліцею Вербківської сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області.


Керівник команди – Гуменюк Любов Михайлівна, керівник гуртка комунального закладу позашкільної освіти “Еколого-натуралістичний центр” Павлоградської міської ради.


У програмі заходу було заплановано: презентації кращих досягнень юннатів у напрямі національно-патріотичної, волонтерської, громадянської діяльності, конкурси, тренінги, а також проведення Всеукраїнського еколого-мистецького фестивалю “Ленд-арт весна-2024”.


25 червня під час урочистого відкриття Фестивалю директор НЕНЦ Володимир Вербицький привітав учасників і подякував їм та їхнім родинам за підтримку Збройних сил України. Цього ж дня учасники брали участь у творчому волонтерському майданчику - виготовляли поробки-подарунки для захисників та захисниць України. Завершенням дня стала вечірня прогулянка “Легендарними вулицями Києва” - майдан Незалежності, Софіївська та Європейська площі.


26 червня команда Дніпропетровщини презентувала волонтерську роботу свого міста та району по заготівлі сухофруктів, горіхів, виготовленні маскувальних сіток, кікімор, окопних свічок, сувенірів та подарунків для захисників тощо. Завершенням презентації стала пісня “Молода Україна”, яку всі дружно заспівали разом.


27 червня для учасників заходу відбулася дивовижна подорож в країну Юннатію. Вихованці гуртків мали можливість зануритися у світ прекрасного: підводне царство акваріумів, життя екзотичних рослин зимового саду, музей хліба. Під час пізнавального туру “Еко-ініціативи: як творчі ідеї змінюють життя” фахівці ІР-офісу з “Академії інтелектуальної власності” знайомили дітей про захист прав та інтелектуальної власності винахідників.


Під час урочистого закриття Фестивалю відбулося нагородження учасників. Команда дніпрян отримала Гран-прі за збереження національної ідентичності, а керівник команди Любов Гуменюк нагороджена Подякою НЕНЦ.


Фотографії за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1SukRlL3Luk7kc9T29Gtj_oBkFEkmWIR5?usp=sharing


Тетяна КОНДРАТЬЄВА,
методист з наукової роботи КЗО “ОЕНЦДУМ”,
Любов ГУМЕНЮК,
керівник гуртка КЗПО “Еколого-натуралістичний центр”
Павлоградської міської ради