Меню

Документи

Участь в обласному заході
“Нематеріальна культурна спадщина Дніпропетровщини”


Педагоги комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Юрій Педан) 21.11.23 взяли участь в обласному заході на тему “Нематеріальна культурна спадщина Дніпропетровщини”.


Організаторами заходу виступили: управління з питань культури та спорту Дніпропетровської обласної ради та комунальний заклад вищої освіти “Дніпровська академія неперервної освіти” Дніпропетровської обласної ради (далі - КЗВ “ДАНО”ДОР).


На початку заходу учасників привітали Віктор СИЧЕНКО, ректор КЗВ “ДАНО”ДОР та Лілія ГИРЕНКО, начальниця управління з питань культури та спорту Дніпропетровської обласної ради, кандидатка наук з державного управління, голова громадського об’єднання “Жінки плюс”.


Вікторія ТИМОШЕНКО, майстриня петриківського розпису, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України, детально ознайомила учасників заходу з творчістю майстрів петриківського розпису.


У становленні Петриківського декоративного розпису важливу роль зіграла Тетяна Якимівна Пата, вона стала першим вчителем розпису у місцевій школі декоративного малювання, виховала цілу плеяду талановитих майстрів, які продовжували її справу. Послідовником її був Федір Савич Панко, який увібрав усе найкраще в творчості своєї наставниці. За 29 років викладацької діяльності він виховав більше ніж 300 учнів.


Учасників заходу також ознайомили з технікою виконання петриківського розпису, який є унікальним по своїй суті, показали, що зараз унікальний український орнамент активно використовують в архітектурі та дизайні. Якщо колись петриківський розпис можна було побачити лише на стінах сільських хат або ж на печі, то сьогодні він став незвичайною прикрасою в інтер’єрі сучасних квартир, кафе й ресторанів. Одним з найважливіших елементів нематеріальної культурної спадщини Дніпропетровщини.


З темою “Козацькі пісні Дніпропетровщини – від дослідження до визнання” ознайомила учасників заходу Ольга ГУСІНА, керівниця лабораторії фольклору та етнографії Дніпровської академії музики, художня керівниця фольклорного ансамблю “Калита” Дніпровської академії музики. Вона розказала про експедиційну діяльність ансамблю по селах області, зустрічі з художніми колективами та особистими виконавцями, які допомагали записати козацькі пісні Дніпропетровщини.


В кінці заходу перед його учасниками виступив фольклорний ансамбль “Калита”, який продемонстрував автентичне виконання цих пісень та підняв патріотичний настрій слухачів.


Фотозвіт за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1hJ25x1pKkbytgPVWAmjPAzF_4vx6SQrS?usp=sharing


Методист КЗО “ОЕНЦДУМ”    
Алла ІВАНУС