Меню

Документи

22 січня - День Соборності України
Інформація від комунального закладу освіти
“Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді”
Дніпропетровської обласної ради


22 січня День Соборності України - державне свято, яке відзначають щороку в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році на Софійському майдані в Києві.


Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі. На початку ХХ століття після падіння імперій українці об’єдналися у власній державі. Сьогодні, через трохи більше століття після проголошення Акту Злуки, ми об’єднані у відстоюванні своєї незалежності і держави. А після перемоги над російським агресором Україна відновить свою соборність.


Термін “соборність” має кілька значень. Це й об’єднання в одне державне ціле всіх земель, заселених певною нацією на суцільній території. І духовна консолідація всіх громадян держави, їх згуртованість, незалежно від національності. Соборність – це також територіальна цілісність держави.


Педагоги та вихованці комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Юрій ПЕДАН) підготували інформаційні матеріали до цієї визначної дати:
- Тематичну презентацію з матеріалами про День Соборності України https://drive.google.com/file/d/1kH9yF97GfeF62BFORBrcvpteku081gsr/view?usp=drive_link
- Майстер-клас по виготовленню виробів з солоного тіста “Патріотичне серце” https://drive.google.com/file/d/1wvIAqxDkGgVSOChl5e-Hx8SMNcS2R_i4/view?usp=drive_link


Вихованці гуртка “Рослини – символи України” з нагоди свята створили відеопрезентацію https://youtu.be/k7zTmMED4h8


Матеріали розміщено також у групі закладу у facebook.


Вивчаємо та шануємо історію становлення української державності, нашу національну символіку та  прямуємо до Перемоги!


Пам’ятаючи історію – виборюємо майбутнє!


Підготувала
керівник гуртка
КЗО“ОЕНЦДУМ”                                  Ольга РАКОВЕЦЬ