Меню

Документи

В Дніпропетровській області проведена зимова сесія для здобувачів
освіти обласної Природничої школи учнівської молоді


Наприкінці січня 2024 року комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Юрій Педан) була проведена зимова сесія обласної Природничої школи учнівської молоді (далі – Школа) по 8 діючих секціях: біології, екології, хімії, флористики та зеленої архітектури, сучасних біотехнологій, психології, агрономії, ветеринарії та зоотехнії.


В зв’язку з загрозою масових ракетних обстрілів і збільшення терміну тривалості оголошених тривог освітній процес у Школі під час проведення зимової сесії відбувався у відео форматі. План проведення зимової сесії Школи, лекції і практичні заняття науковців закладів вищої освіти були розміщені у відео форматі на сайті КЗО “ОЕНЦДУМ”.


До участі в сесії долучилися 12 науковців вишів: Дніпровського національного університету ім. О.Гончара (ДНУ), державного вищого навчального закладу “Український державний хіміко-технологічний університет (УДХТУ), Дніпровського державного аграрно - економічного університет (ДДАЕУ) та Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту та понад 100 здобувачів освіти закладів загальної середньої, професійно-технічної та позашкільної освіти з міських, сільських та селищних об’єднаних територіальних громад: Дніпровської, Кам’янської, Криворізької, Марганецької, Павлоградської, Першотравенської та Нікопольської, Вербківської, Китайгородської, Лозуватської, Могилівської, Межівської, Піщанської, Обухівської, Солонянської, Томаківської, Слобожанської, Царичанської та філії КЗО “ОЕНЦДУМ” “Шафран”.


Учні секції хімії вивчали навчальний матеріалом по темах: “Великі молекули-полімери. Особливості, будова, одержання”, “Розв’язання деяких типів розрахункових задач з органічної хімії.”(викладач Плясовська К.А., доцент кафедри фізичної, неорганічної та органічної хімії ДНУ).


Юні екологи розглядали питання: “Сучасна систематика вищих рослин”, “Ґрунт як середовище існування живих організмів”(матеріал підготовлено Лісовець О.І., доцентом кафедри геоботаніки, ґрунтознавства та екології ДНУ).


Змістовний і яскравий відео матеріал по темі “Фізіолого - біохімічні механізми запалення”, “Стадії запального процесу: альтерація, ексудація, проліферація” для слухачів секції біології представила викладач Хоменко О.М., доцент кафедри фізіології та біохімії ДНУ.


Майбутні ветеринари та зоотехніки ознайомилися з темами: “Методика вивчення захворювання тварин за допомогою різних видів мікроскопів” (викладач Зажарський В.В., завідувач кафедрою інфекційних хвороб тварин ДДАЕУ) та “Інфекційні хвороби сільськогосподарської птиці” (викладач Похил О.М., доцент кафедри технології переробки продуктів тваринництва ДДАЕУ). Юні аграрії отримали знання по темі “Вирощування лікарських рослин та збільшення їх виробництва в Україні” (викладач Котченко М.В., доцент кафедри рослинництва ДДАЕУ).


Юні психологи мали можливість познайомитися з теорією та практикою за темою “Техніка релаксації та їх роль у зниженні стресу”, яка є дуже актуальною для сьогодення (викладач Мізін В.В., викладач кафедри фізіології та спортивної медицини Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту), а також вивчали змістовий матеріал по темі “Загальна характеристика мислення, його види та процеси” (викладач Лазаренко В.І., доцент кафедри соціальної психології та психології управління ДНУ).


Яскрава презентаційна лекція була підготовлена для флористів по озелененню та ландшафтному дизайну “Сучасні технології створення садових водойм” (викладач Зайцева І.О., професор кафедри фізіології рослин та інтродукції ДНУ).


За підсумками проведення зимової сесії учням Школи рекомендовано надати на електрону пошту КЗО “ОЕНЦДУМ” відповіді на контрольні питання за темами прочитаних лекцій, які розміщені на сайті закладу.


Фотозвіт за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1IJpEPh6XuuuPY6hnaQ5BWZurrdPvt_Si?usp=sharing


Методист з наукової роботи КЗО “ОЕНЦДУМ”
Тетяна КОНДРАТЬЄВА