Меню

Документи

В Дніпропетровському облЕНЦ реалізується проєкт
“Дружній простір позашкільної освіти дітям війни”


Впродовж всього часу існування закладу  колектив Дніпропетровського обласного еколого-натуралістичного центру дітей та учнівської молоді (директор Юрій Педан) прикладав багато зусиль для проведення практичних заходів з благоустрою та озеленення території.

 


Завдяки плідній співпраці з природно-заповідними установами України: заповідниками, ботанічними садами, громадськими екологічними організаціями, розплідниками та обміну із закладами позашкільної освіти в різних областях країни в тепличному комплексі та на території Дніпропетровського обласного ЕНЦ вдалося зібрати унікальну колекцію квітково-декоративних, чагарникових та деревних рослин, яка на сьогодні налічує майже 300 видів.


Також в куточку живої природи та в зоолого-тваринницькому комплексі закладу мешкають понад 18 видів свійських та декоративних птахів, плазунів та дрібних ссавців, серед яких павичі, золоті та лимонні фазани, шиншили, червоновухі черепахи, папуги Крамера, дегу.

 


Протягом багатьох років ці та інші компоненти екологічної стежки на території облЕНЦ стали унікальної базою для проведення тематичних еколого-просвітницьких екскурсій для учнів та вихованців закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної та вищої освіти, педагогів, представників громадських організацій, батьківської громадськості та інших верств населення міста та області.


З початку введення воєнного стану ця діяльність проводиться через реалізацію міжобласного (у співробітництві з Тернопільським обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді) проєкту “Дружній простір позашкільної освіти дітям війни”.


В рамках проєкту, спрямованого на дітей різних вікових та соціальних категорій та їх батьків, зокрема внутрішньо переміщених родин, педагоги закладу проводять ознайомлюючі тематичні екскурсії “Подорож в країну Юннатію”, в ході яких учасники мають можливість безпосередньо спілкуватись з природою, брати участь майстер-класах, вікторинах, у сеансах анімалотерапії, сільванотерапії, гарденотерапії, які в значній мірі сприяють психологічному розвантаженню і дітей, і дорослих у воєнний час.


Проведені в 2024 році екскурсії та майстер-класи для юннатів в рамках реалізації міжобласного проєкту “Дружній простір позашкільної освіти дітям війни” представлені у відеоролику, з яким можна ознайомитися за покликанням https://youtu.be/4TAS1716TfM